GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 8382248
*
nr 838 2248
Matservisdelar
43 del, "Koka Blå", H Bengtsson
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2013
kl 18:29:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/8 16:35:55
1
1.000 kr
1/8 22:42:56
2
1.100 kr
2/8 20:04:03
3
1.300 kr
3/8 11:27:14
4
1.700 kr
4/8 19:35:35
5
2.000 kr
5/8 00:04:52
4
2.400 kr
5/8 13:31:48
6
2.800 kr
5/8 14:04:05
7
2.800 kr
5/8 14:04:35
7
3.000 kr
5/8 18:24:44
8
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Koka Blå
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: h bengtsson matservisdelar mattallrik mattallrikar tallrik tallrikar
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:59
*
Matservisdelar
nr 838 2248
Matservisdelar
43 del, "Koka Blå", H Bengtsson
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/8 16:35:55 | 1 | 1.000 kr |
1/8 22:42:56 | 2 | 1.100 kr |
2/8 20:04:03 | 3 | 1.300 kr |
3/8 11:27:14 | 4 | 1.700 kr |
4/8 19:35:35 | 5 | 2.000 kr |
5/8 00:04:52 | 4 | 2.400 kr |
5/8 13:31:48 | 6 | 2.800 kr |
5/8 14:04:05 | 7 | 2.800 kr |
5/8 14:04:35 | 7 | 3.000 kr |
5/8 18:24:44 | 8 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Koka Blå
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: h bengtsson matservisdelar mattallrik mattallrikar tallrik tallrikar
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:59